Поїздка колективу в Кам'янець - Подільський

Всі учасники колективу, які прийняли участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі "Алегро Хортиці" - 2015 були нагородженні можливістю провести чудовий і пізнавальний день в одному з найстаріших міст України. Зразковий хореографічний колектив "Ластівка" разом зі своїм керівником А.П. Курганською відвідали Кам'янець-Подільський - 12-14 червня 2015 року.

Кам'янець-Подільський — старовинне руське місто-фортеця на перетині торгових шляхів. Через місто в глибокому скельному каньйоні протікає річка Смотрич, русло якої утворює петлю з вузьким перешийком. На території півострова, утвореного каньйоном, розташоване Старе місто, а підходи до перешийку захищені Старим замком. Кам'янець-Подільський входив до складу Київської Русі і Великого Князівства Литовського, в середні віки був великим ремісничим і торговим пунктом, а також одним з центрів вірменської діаспори на Україні. У 1672 році захоплений і зруйнований Османською імперією; в 1793 році, після другого поділу Речі Посполитої, разом з усією правобережною Україною відійшов до Російської імперії. У Старому місті частково збереглася забудова, яка відображає різні культурні періоди в історії Кам'янця.

Що ж відвідали і бачили учасники колективу:

  • Старий замок (Кам'янець-Подільська фортеця), (В південно-західних околицях міста). Simple icon time.svg 9:00-17:00. 10 грн. Місто, розташоване в Смотрицькій петлі, з'єднує з «великою землею» тільки вузький 9-метровий перешийок, перед яким в кінці XIV століття і був зведений замок. Одна з найбільш добре збережених фортець в Україні. Варто звернути увагу на вежу Ковпак з ключеподібними бійницями для легкої артилерії. ред.
  • Каньйон річки Смотрич. Незвичайне для Східної Європи геологічне утворення: вертикальний каньйон глибиною 30-50 м, пробитий річкою в скельній породі.
  • Руська та Польська брами. Середньовічний гідротехнічний комплекс: в разі небезпеки русло Смотрича перекривався на Руській брамі, і каньйон заповнювався водою.
  • Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла (1502–1517). Перед костелом стоїть мінарет — унікальний артефакт 27-річного турецького періоду історії Кам'янця, коли з собору зробили мечеть. Після повернення Кам'янця під управління Польщі верхівку мінарету прикрасили статуєю Богоматері.

До списку новин