Всеукраїнський фестиваль конкурс хореографічного мистецтва Алегро Хортиці

ПРО «НАТХНЕННЯ» БАЛЕТМЕЙСТЕРІВ ТА ТРІУМФ ДИТЯЧОЇ ГРАЦІЇ

30 січня у Гореничах пройшов відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва «Алегро Хортиці» та другий етап конкурсу балетмейстерів «Натхнення». Серед конкурсантів - дитячі танцювальні колективи з Києво-Святошинського району, Києва та Березані.

Танцювальний марафон тривав не одну годину. Проте представникам вельмишановного журі та охочим стати свідками по праву яскравого видовища не було коли нудьгувати. Адже кожен колектив юних танцюристів намагався вразити оригінальністю танцювального номера, яскравими барвами костюмів і, звісно, хореографічною майстерністю. Успіху своїх вихованців по-особливому раділи їх наставники, яким дійсно є ким пишатися. Це визнало і компетентне журі, до складу якого увійшов заслужений працівник культури України, завідувач відділу практики Київського державного хореографічного училища Сергій Швець.

Тож, вітаймо переможців! На гран-прі фестивалю «відтанцювали» вихованці Алли Курганської – зразковий аматорський хореографічний колектив «Ластівка» (Гореницький будинок культури). А наставниця «ластівочок» разом із своєї колегою - керівником зразкового художнього колективу «Київські барви» (Будинок дитячої творчості Шевченківського району м. Києва) Світланою Музикою були визнані найкращими балетмейстерами.

Тріумф перемоги того дня також відчули юні танцюристи із Березані. Дитячий зразковий ансамбль «Березаночка» Березанської школи мистецтв (художній керівник Маргарита Козацька) підкорив серця вельмишановного журі. А ось авторку цих рядків, яка поповнила лави глядачів дійства, полонили усі без винятку колективи. Петрушківський «Фаворит», запальні «Бобричата» (Будинок культури с. Бобриця), лірична та водночас граціозна «Ластівка» (Будинок культури с. Гореничі) презентували одразу декілька танцювальних композицій. Творча наснага та щира дитяча імпровізація довели, що в Києво-Святошинському районі юнь виховують на засадах любові до прекрасного. Грація маленьких та юних танцюристів створила в залі дивовижну атмосферу свята, такого легкого, щирого, усміхненого та щасливого, як саме дитинство. Тож, перемогу того дня здобули всі без винятку учасники фестивалю, адже кожен колектив яскраво заявив про себе та головне поповнив армію своїх шанувальників.

Та як розповіла наставниця гореницької «Ластівки» Алла Курганська, танцювальний марафон не закінчується. Лауреати «Алегро Хортиці» запрошені до участі у фінальному етапі конкурсу, що відбудеться 22 квітня в Запоріжжі. А наприкінці весни дитячі колективи стануть учасниками гала-концерту, що відбудеться у Приморську.

Світлана Косацька, яка є одним із головних організаторів всеукраїнського фестивалю «Алегро Хортиці», після завершення гореницького етапу, щиро подякувала приймаючій стороні - наставнику «Ластівки» Аллі Курганській та Гореницькому сільському голові Василю Ревчуку, які посприяли, щоб це свято дитячої творчості пройшло у сільському будинку культури.

- До нас надійшла пропозиція і в майбутньому проводити різноманітні хореографічні огляди на базі гореницького закладу, - зазначила Алла Курганська. – Членам журі конкурсу дуже сподобався наш будинок культури, в якому створені всі умови для проведення заходів такого рівня.


До списку новин